Łącko i Beskid Sądecki

PDFDrukujEmail

Gmina Łącko położona jest nad Dunajcem, na pograniczu Beskidu Wyspowego i  Beskidu Sądeckiego, w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego.


Okolica, przybliżone odległości: Kamienica 6km Krościenko 15km, Szczawnica 17km, Stary Sącz 20km, Nowy Sącz 35km.

Bezpośrednio z okien domu rozciąga się widok na panoramę Gorców i Beskidu Wyspowego (na zdjęciu obok), idąc nieco powyżej domu możemy cieszyć się widokiem pasm Beskidu Sądeckiego, a przy dobrej widoczności, także szczytów Tatr.

Okolice
Łącka wyróżniają się występowaniem nasłonecznionych polan, wysoko położonych gospodarstw, otoczonych starymi sadami złożonymi ze śliw i jabłoni oraz obfitością rwących potoków, górskich źródeł położonych pomiędzy lasami bukowymi, jodłowymi, z domieszką jawora i lipy.

Położenie Łącka sprawia, że nasz dom jest azylem dla osób spragnionych spokoju i ciszy oraz górskich widoków, a jednocześnie świetną bazą wypadową do turystyki górskiej, pieszej i rowerowej.

Natomiast spragnionym wrażeń kulturalnych i duchowych polecamy wycieczkę szlakiem zamków Sądecczyzny, zabytków kultury materialnej, w tym drewnianych kościołów, a zwłaszcza wizytę w Klasztorze Klarysek w Starym Sączu.


W okolicy
Łącka występują ciekawe gatunki fauny i flory, w tym ptaki, m.in. myszołowy, kruki, pustułki, kania ruda, bocian czarny, drozd obrożny, orzechówka, pliszka górska i pluszcz, a także głuszec i cietrzew oraz zwierzyna płowa, w tym jelenie, sarny, a także popielice, gronostaje, borsuki oraz ryby górskie w tym lipień, pstrąg potokowy i głowacica, a z górskich płazów spotyka się często salamandrę plamistą, kumaka górskiego, traszkę karpacką.

A w okolicach naszego domu można wiosną zobaczyć i usłyszeć m.in. derkacza.

Do legendarnych i bardzo rzadkich w Polsce gadów należy występujący w tej okolicy wąż Eskulapa, warto podkreślić, że niejadowity i całkowicie niegroźny.

Wśród gatunków miejscowej flory zachwyca bogactwo storczyków, znajdujących się pod całkowitą ochroną, a także mieczyk dachówkowaty i dziewięćsił bezłodygowy, goryczki i dzwonki karpackie.

Reklama

Wybierz język

Aktualności

2. Sądecka Watra Archeologiczna w Maszkowicach i w Zarzeczu, koło Łącka.

28 lipca: 12.00-16.00, Zwiedzanie stanowiska archeologicznego na Górze Zyndrama i konferencja w Szkole Podstawowej w Maszkowicach,

Szczegóły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWczoraj56
mod_vvisit_counterW tym tygodniu18
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu402
mod_vvisit_counterW tym miesiącu976
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiacu1826
mod_vvisit_counterW sumie131189

Szukaj na stronie

Galeria zdjęć

Professional works

Spędzanie czasu

Excellent result

 

Warunki wynajmu

Competitive price

 

Dane kontaktowe